1. Щастя не може бути метою
Не женіться за щастям. Ви не знайдете його в іншій людині, або в матеріальних речах. Щастя виходить зсередини, і ви можете досягти цього стану, коли навчитеся отримувати від життя задоволення. Ви повинні опанувати мистецтвом розвитку своїх навичок і міркувати про свої досягнення і цілі, це і буде ваш шлях щастя.
2. Перестаньте бути залежними від думки інших
Якщо ви задоволені собою і впевнені, що ви хороша, розумна і гідна людина, вам ніколи не знадобляться інші люди, щоб судити вас.
3. Не чекайте і не просіть
Якщо ви дійсно хочете чогось досягнути, не чекайте і не питайте дозволу або схвалення в інших, щоб зробити це. Постарайтеся стати тим, хто контролює все сам.
4. Не будьте теоретиком
Будьте зрілою людиною, яка перетворює знання в дії. Незріла людина часто має знання, але не знає, як його застосувати, тому йому нічого не залишається, як критикувати інших.
5. Добре сплановані дії – запорука успіху
Переконайтеся, що ви плануєте свої дії і організуєте життя згідно зі своїми пріоритетами. Це і є щастя.
6. Не підозрюйте інших у всіх гріхах
Ваш найбільший ворог – не той, хто ховається в засідці, чекаючи, поки ви послизнетесь. Ваш найлютіший ворог – це ви самі. І сутичка з цим ворогом може бути дуже жорстокою.
7. Ви не долар, щоб усім подобатися
Якщо ви будете намагатися догодити кожному, можете відразу готуватися до великого провалу. Це неможливо. І нема чого. І якщо ви спробуєте, ви будете почувати себе незграбним і емоційно втомленим.
8. Платіть за рахунками
Якщо люди намагаються змусити вас почувати себе винуватим, або вдячним за їх допомогу, запитайте, скільки коштують їхні послуги. Розрахуйтеся і попрощайтеся
9. Мрійте про реальні речі
Якщо вам подобається фантазувати, мрійте про те, що можливо втілити в життя. Не витрачайте час на обдумування нереальних планів і цілей.
10. Депресія – це не тільки морок
Не придушуйте почуття депресії. Депресія – це важко, погано і неприємно. Але це також і можливість заглянути всередину себе. Дізнайтеся, що змушує вас рухатися далі, а що гальмує на цьому шляху.
11. Спілкуйтеся з ворогами
Розмовляти з друзями, безперечно, дуже приємно. Але тільки в розмові з ворогами ви можете дізнатися дещо нове про себе. Тому іноді корисніше слухати ворогів, а не друзів.
12. Книга – найкращий порадник
Читання хорошої книги завжди набагато корисніше, ніж спілкування з поверхневою людиною.
13. Поводьте час гідно і з користю
Не копайтеся в життя інших, натомість зосередьтеся на тому, що приносить користь вам, наприклад, на науках або філософії.
14. Відносини – для зростання
Якщо ви відчуваєте, що відносини, романтичні або ділові, заважають вам розвиватися і стримують вас від успіху, перегляньте їх.
15. Не бійтеся людей
Якщо ви боїтеся заговорити з людьми, позбудьтеся цієї думки. Допустіть хоч на секунду, що людина може бути позитивно до вас налаштована.
16. Про жіночу логіку
Ідея про існування чоловічої та жіночої логіки сама по собі нелогічна. Людина або розумна, або ні.
17. Не бійтеся самотності
Якщо ви самотні, особливо після розриву романтичних відносин, не лякайтеся. Самотність – це частина вашої зрілості і духовного зростання. До того ж, наодинці з собою, ви можете бути набагато продуктивнішими, ніж зазвичай.
18. Діліться радістю
Ніколи не будьте занадто егоїстичними в своєму власному щасті. Коли ви ділитеся ним зі своїми друзями, щастя має здатність збільшуватися. Його стає більше – адже ви бачите, як радіють ваші рідні люди.
19. Вас ніхто не гальмує
Просто одні вміють рухатися швидко, а ви живете в своєму темпі.
20. Не звертайте уваги на образи і критику
У день, коли ви досягнете своєї мети, ніщо не матиме значення.
21. Умійте хвалити себе
Той, хто не вміє хвалити себе, обов’язково буде критикувати всіх навколо. Навіть якщо йому особливо нічого сказати.
Радіо Трек: НОВИНИ. Джерело: https://radiotrek.rv.ua/news/22_pravyla_pro_te_yak_dosyagty_uspihu_236538.html
5 порад психолога на кожен день
У нашому житті можуть бути події або ситуації, що викликають тривогу, страх, образу, почуття провини та інші негативні емоції. Іноді ми можемо впоратися з проблемою самі, іноді треба звертатися по допомогу до психолога. Який шлях кращий для виходу з проблемної ситуації і з погляду запобігання негативним наслідкам – рішення індивідуальне для кожної людини.
Однак є й загальні поради, корисні будь-якій людині. Прості щоденні ритуали допоможуть вам підтримувати на високому рівні свій психоемоційний стан і підвищать опірність стресам:
-
Кожен ранок починайте з подяки. Подяка допомагає цінувати те, що ми маємо, і відчувати турботу та любов навколишніх людей і світу.
-
Щодня знаходьте джерела радості. Радість і сміх наповнюють нас життєвою силою і здатністю накопичувати позитивну енергію.
-
Одразу обговорюйте проблеми, що виникають у стосунках і на роботі. Замикаючись у собі та накопичуючи незадоволеність, образу, страх, гнів, ми таким чином наповнюємо наш «емоційний резервуар» негативними емоціями.
-
Кожен день робіть щось для інших. Розуміння, що ви приносите користь людям, додає задоволеність життям і впевненість у собі.
-
Щодня обіймайтеся зі своїми близькими. Психотерапевт Вірджинія Сатир стверджує що: «4 обіймів на день потрібні нам для того, щоб вижити, 8 – щоб відчути гармонію життя, а 12 – щоб рости над собою».
Будьте здорові і щасливі! Нехай гармонія наповнює кожен день Вашого життя.
Що допоможе зберегти психіку під час війни?
Маленькі справи й прості завдання
Це те найголовніше, що ми можемо зробити і в підвалі, і в бомбосховищі, і в місті, що в облозі, і за кордоном. Річ у тім, що життя наше розвалилось, і мозок звідусіль отримує сигнал SOS: «На мене скрізь чатує небезпека», «Я не знаю, чи вціліють мої близькі», «Тут все не так, як було в мене вдома/у моїй країні». Коли ми отримуємо таких сигналів через край — психіка потроху ламається, організм дає збій. Травма практично неминуча.
І саме тому необхідно робити ЗВИЧНІ справи й дії за будь-якої нагоди. Так у мозок надсилатиметься сигнал: «Все добре, наскільки це зараз можливо. Ми в безпеці».
Що може бути вашими щоденними опорними рутинами?
- Вигул домашнього улюбленця.
- Вихід на каву в кафе, яке досі працює поруч із домом.
- Готування смачних обідів.
Раджу фіксувати все, що ви робите протягом дня: «Ось я прокинулась і поснідала, нагодувала дитину. Сфотографувала пиріжки й виклала швидкий рецепт у сторіз». Психіка буде вам вдячна — така фіксація для неї — це як знак: «Я справляюсь з усіма труднощами».