Звіт про підсумки методичної роботи
у Хутірському НВК Петриківської селищної ради
У 2019/2020 навчальному році методична робота в закладі здійснювалася з метою реалізації основних положень розпорядчих документів та комплексних програм розвитку освіти Міністерства освіти і науки України, підвищення ефективності організації навчально-виховного процесу, вдосконалення педагогічної майстерності вчителя.
Згідно з річним планом роботи закладу у 2019/2020 навчальному році педагогічний колектив завершував працювати над єдиною методичною проблемою «Формування конкурентно спроможньої особистості учня на засадах створення сприятливого освітнього середовища в умовах компетентнісного підходу». Протягом року методичну роботу було спрямовано на виконання таких завдань:
- здійснення заходів щодо впровадження нового Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти, Державного стандарту початкової загальної освіти;
- впровадження елементів сучасних педагогічних технологій, спрямованих на розвиток особистості учня;
- забезпечення відповідної структури методичної роботи кількісному і якісному складу педагогічних кадрів;
- формування у педагогічних працівників стабільного інтересу до актуальних проблем психолого-педагогічної науки, прогресивного досвіду, збільшення кількості вчителів, які беруть участь у масових формах методичної роботи;
- розвиток соціальної активності вчителів, рівня загальної і педагогічної культури;
- забезпечення високої інформаційної насиченості змісту науково-методичної роботи, її відповідності поставленій меті та завданням;
- використання оптимальних форм і методів методичної роботи з педагогічними кадрами, адекватних сучасним цілям і змісту науково-методичної роботи.
- забезпечувати змістовне наповнення веб-сайту школи.
Кожен учитель працював над обраною власною науково-методичною проблемою. Методична робота в школі здійснювалась згідно плану роботи школи через колективну, групову, індивідуальну форми роботи.
З метою зростання фахової майстерності вчителів, підвищення професійного рівня молодих спеціалістів, творчого вирішення педагогічних завдань і проблем школи, скоординованості дій вчителів-предметників була організована робота шкільних МО, творчих груп вчителів-предметників:
- МО вчителів початкових класів (голова Назарук В.І.);
- МО вчителів гуманітарного циклу (голова Сидоренко Л.М.);
- МО вчителів природничо-математичного циклу (голова Гаращенко О.М.);
- МО класних керівників (голова Дінець І.М.).
Методичні об’єднання систематично ознайомлювали педагогічних працівників з новою інформацією, передовим досвідом, сприяли впровадженню їх у навчально-виховний процес.
Діяльність ШМО була спланована на основі річного плану роботи школи. Кожне з МО провело по 4-5 засідань, робота яких будувалася за окремими планами, також на них затверджувались завдання для державної підсумкової атестації, олімпіад, завдання для річного оцінювання, матеріали ДПА 4-х,
9-х класів. На засіданнях методичних об’єднань обговорювалися як організаційні питання (запровадження Концепції Нової української школи, рекомендації МОН, обласної конференції, серпневої міської конференції, рекомендації методкабінету щодо викладання і вивчення навчальних предметів у 2019/2020 н. р., зміни у навчальних програмах, підготовка і проведення олімпіад, предметних тижнів), так і науково-методичні питання. Упродовж навчального року методичними об’єднаннями були проведені предметні тижні, матеріали яких оформлено у звітах і розміщені на сайті закладу.
Протягом року проводилися методичні наради з метою ознайомлення з нормативними документами, державними стандартами викладання окремих предметів, передовим педагогічним досвідом, новинками методичної літератури, періодичних видань з предметів тощо. Кожен керівник методичного підрозділу, ретельно проаналізувавши діяльність методоб’єднання, перспективно визначив пріоритети в методичній роботі на наступний навчальний рік, зокрема щодо посилення уваги роботі з обдарованими учнями, поширення передового педагогічного досвіду через публікації у фахових виданнях, узагальнення досвіду у вигляді професійного портфоліо вчителя-предметника тощо.
Протягом навчального року велася робота щодо професійної адаптації молодих педагогів. Головним завданням було надання методичної допомоги вчителям-початківцям у розв’язанні першочергових проблем. Зміст роботи полягав у спільних заняттях із заступником директора з навчально-виховної роботи та індивідуальних консультаціях з вчителями-наставниками щодо складання календарних планів, конструювання уроків, ведення шкільної документації, взаємовідвідуванні уроків, формування власного портфоліо.
Атестація педагогічних працівників
Запорукою ефективності навчально-виховного процесу було і залишається підвищення професійного рівня педагогів.
У 2019/2020 навчальному році у школі працювало 17 педагогічнх працівника. 1 учителя мають звання «Вчитель–методист», 4 - «Старший вчитель», 7 учителів мають вищу кваліфікаційну категорію, 2 - першу кваліфікаційну категорію, 2 - другу кваліфікаційну категорію, 6 – мають кваліфікацію «Спеціаліст».
Атестація педагогічних працівників Хутірського НВК 2019/2020 навчальному році проводилась згідно «Типового положення про атестацію педагогічних працівників України», затвердженого наказом МОН України № 930 від 06.10. 2010 року, та наказу Міністерства освіти і науки молоді та спорту України від 20.12.2011 р. за № 1473 «Про затвердження змін до Типового положення про атестацію педагогічних працівників», плану роботи атестаційної комісії закладу.
Адміністрацією школи та атестаційною комісією своєчасно було виконано такі заходи: у вересні проведено корегування плану атестації на наступний навчальний рік, створено атестаційну комісію, узгоджено її склад з профспілковим комітетом, видано відповідні накази. Педагогічний колектив був ознайомлений із списком педагогічних працівників, що атестуються. Було перевірено строки проходження курсів підвищення кваліфікації, у жовтні закріплено за вчителями відповідальних від адміністрації для вивчення системи і узагальнення досвіду роботи. Складено графік проведення відкритих уроків та позакласних заходів. Методичні матеріали вчителів, що атестуються, узагальнено на педагогічній раді (протокол №2 від 26.02.2020 н.р.). Адміністрацією закладу надано допомогу по складанню особистих планів роботи учителів на період атестації та міжатестаційний період.
Підвищення кваліфікації педагогічних працівників
Протягом 2019/2020 навчального року на базі ДАНО «Дніпропетровська академія неперервної освіти» пройшли навчання 8 педагогічних працівників Хутірського НВК.
Підвищення фахового рівня педагогів
Специфіку діяльності закладу визначають такі освітні технології:
- інтерактивна система навчання ;
- проектна система навчання;
- інформаційно – комунікаційна система навчання;
- ігрові технології;
- підвищення теоретичної, науково-методичної та професійної підготовки педагогічних працівників шляхом організації роботи шкільних методичних об’єднань учителів-предметників, методичних декадників.
Адміністрація і педагогічний колектив значну увагу приділяв підвищенню науково – методичного рівня шляхом участі у професійних конкурсах, конференціях, семінарах, виставках.
Протягом року проводилася певна робота щодо поширення досвіду роботи вчителів школи, оприлюднення результатів професійної діяльності педагогів закладу шляхом друку матеріалів у фахових виданнях, розміщення електронних публікацій на освітніх сайтах.
Робота з обдарованою молоддю
Головним показником якості діяльності педагогічного колективу є досягнення учнів. Протягом навчального року в школі проводилася робота із залучення учнів до науково-дослідницької діяльності та участі у різних етапах Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін, турнірів, змагань, конкурсів.
Учні школи постійно беруть участь у різноманітних конкурсах, турнірах, олімпіадах, конференціях районного,обласного та Всеукраїнського рівнів.
У 2019/2020 н.р. у ІІ (районному) етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад із навчальних предметів учні закладу посіли 6 призових місць.
У закладі значна увага приділяється національно-патріотичному вихованню підростаючого покоління, розвитку творчої особистості кожного учня.
Велика увага у школі приділяється розвитку спортивно обдарованих учнів.
У 2019/2020 навчальному році учні брали участь у районних змаганнях з волейболу, баскетболу, легкоатлетичних естафетах.
.
Відповідно до річного плану роботи закладу вивчався стан викладання та рівень навчальних досягнень учнів з історії,фізичного виховання . Були видані накази по школі про рівень знань учнів з цих предметів.
Традиційною колективно-груповою формою методичної роботи в школі є проведення предметних тижнів, як комплексу навчально-виховних заходів, спрямованих на розвиток творчості учнів, поглиблення та поширення знань з предметів, збагачення науково-методичного досвіду вчителів. Вони вносять цікаві заходи та інноваційні технології до навчально-виховного процесу, удосконалюють організаційні якості вчителів та розвивають здібності учнів.
Було складено плани заходів у рамках предметних тижнів, учителі проводили відкриті уроки, різноманітні позаурочні заходи з учнями. На належному науково-методичному рівні проведено предметні тижні початкових класів, суспільно-гуманітарного циклу, природничо-математичного.
Згідно плану роботи проведено засідання педагогічних ради, на яких розглядались питання згідно роботи над проблемою школи.
Методичний кабінет поповнився новими матеріалами: тематичними розробками уроків учителів, доповідями на засіданнях педагогічних рад, засіданнях методичних об’єднань. Продовжено практику систематизації виступів учителів на засіданнях педагогічної ради.
Навчальний процес у школі було організовано відповідно до навчального плану на 2019/2020 н.р. і плану роботи закладу.