Новини проекту
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 44 людини

2019-2020 н.р.

Дата: 15 червня 2021 о 06:07

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ  УКРАЇНИ

Відділ освіти, МОЛОДІ ТА СПОРТУ ПЕТРИКІВСЬКої СЕЛИЩНої РАДи

пЕТРИКІВСЬКОГО РАЙОНУ дНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

хутірський навчально –виховний комплекс

«загальноосвітній навчальний заклад – дошкільний навчальний заклад» Петриківської селищної ради дніпропетровської області

вул. Шкільна, 4, тел. 2-35-63,Е-mail: hytirska@gmail.com

Звіт з виховної роботи Хутірського НВК

за 2019-2020 навчальний рік

У  2019/2020 навчальному році виховна робота в НВК планувалась і виконувалась відповідно до Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про позашкільну освіту», «Про охорону дитинства»,   програми «Основні орієнтири виховання для учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів України», «Комплексної програми з профілактики злочинності», «Здоров'я дітей – здоров'я нації» та «Концепції національно-патріотичного виховання дітей та молоді».   

Програмою «Основні орієнтири виховання для учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів України» передбачається залучення учнів до різних форм творчої та суспільно-корисної діяльності, зокрема: пізнавальної, оздоровчої, трудової, художньо-естетичної, спортивної, пропагандистської, ігрової, культурної, рекреаційної, екологічної, що організовуються у години дозвілля, тобто у позакласний час. Ці завдання школа успішно реалізовує. 

Виховна робота в НВК спланована і проводиться відповідно до виховної проблеми школи: «Становлення та розвиток особистості учня на основі національних і загальнолюдських цінностей».

Виховна робота була спланована та спрямована на досягнення головної мети – формування моральної, духовно розвиненої, життєво компетентної особистості, яка успішно самореалізується в соціумі як громадянин, сім'янин, професіонал. Над реалізацією мети і завдань виховної роботи в НВК працювало 11 класних керівників             1-11 класів, педагог–організатор, заступник директора з ВР.

Виховна робота з учнями будувалася за напрямками: фізичне здоров’я дитини – здоров’я нації; виховання та розвиток особистості дитини; громадянське виховання; родинно-сімейне виховання; трудове виховання; художньо-естетичне виховання; морально-правове виховання; екологічне виховання; формування здорового способу життя; превентивне виховання. Пріоритетним напрямком виховної роботи з учнями було громадянсько-патріотичне виховання.

Класні керівники працювали за індивідуальними планами, змістовна наповнюваність яких відповідала віковим особливостям учнів і була спрямована на виховання у них ціннісного ставлення до себе, родини, людей, до праці, до природи, до культури і мистецтва, ставлення до держави.

Згідно річного плану НВК та наказів відділу освіти, молоді та спорту Петриківської селищної ради було організовано та проведено такі тижні, декади та місячники:

- Увага! Діти на дорозі!

- декада здоров’я та безпеки життєдіяльності;

- олімпійський тиждень;

 - Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек

- тиждень безпеки дорожнього руху;

- декада правових знань і правопорушень;

- Всеукраїнський тиждень права;

- декада української писемності.

Було проведено традиційні шкільні свята : День Знань, День працівника освіти, Всесвітній день туризму, День захисника України, День партизанської слави, Свято квітів та врожаю, Свято Нового року, День закоханих, Міжнародний жіночий день.                               Відеофільми: День пам’яті та примирення та День Перемоги, День вишиванки, День Європи, Свято Останнього дзвоника.

 Із метою утвердження патріотизму, моральності та загальнолюдських життєвих принципів у дитячому середовищі у закладі було проведено конкурсно-пізнавальну програму «Козацькі розваги» (2 та 3 класи, вчитель фізкультури Четверик Р.М.), лінійка-реквієм «Голодомор 1932-1933 рр.», відкрита виховна година «Ми діти твої, Україно!»       (7 клас, класний керівник Аксьонова Т.Ю.), конкурсно-розважальна програма та «Міс Зима-2020» (7кл., Аксьонова Т.Ю.), конкурсно-розважальна програма до Дня Захисника України (7-11 кл., класні керівники.),  свято «Ой хто, хто Миколая любить…»(1-4 кл., класоводи).

Перевага надавалась активним формам роботи, що передбачають самостійну або спільну роботу, набуття дітьми та учнівською молоддю соціального досвіду; сприяють формуванню національної свідомості, критичного мислення, ініціативності, творчого підходу до справи, відповідальності за свої дії та вчинки: участь у Всеукраїнській акції-флешмобі до Дня незалежності України «Україна назавжди, постійно беремо участь у акції «За чисте довкілля».      

Протягом року у шкільній бібліотеці було організовано та проведено книжкові виставки на такі теми : «Ми – пішоходи»», «Наша безпека – у наших руках», «Герої Небесної Сотні», «Слово Шевченка – живе і вічно буде жити», «Я маю право, я знаю обов’язок»,  «Підліток та закон», "Шануймо природу усюди і завжди" «Здоров’я дитини – здоров’я країни», «Голодомор 1932-1933 років».

Поповнено пам’ятки з техніки безпеки в кабінетах праці, хімії, фізики, інформатики, фізичної культури. Щотижня класні керівники проводять бесіди з питань профілактики всіх видів дитячого травматизму з відповідним записом до сторінки журналу «Бесіди по попередженню нещасних випадків». Слід зауважити, що особлива увага приділялась роботі по профілактиці насильства, протидії тероризму: у рамках викладання предметів «Основи здоров’я» та «Захист Вітчизни» учні засвоюють правила поведінки в умовах вчинення терористичного акту, навчаються правильним діям у випадку одержання інформації про загрозу вчинення терористичного акту. З метою запобігання травматизму та підтримання порядку на перервах протягом навчального року організовується чергування по школі учнів старших класів та вчителів.

Становлення гармонійно розвиненої особистості неможливе без фізичного виховання. Тому цій роботі приділяється значна увага. В школі проводяться змагання і турніри з міні-футболу та волейболу. Учні школи постійні призери районних та обласних змагань з міні-футболу, жіночого футболу (вч.фізичної культури Четверик Р.М.). В рамках Олімпійського тижня проведено змагання між учнями 3 та 4 класів «Ми юні Олімпійці!» та між учнями 5 та 6 класів.

Пріоритетними у виховному процесі стають національні та патріотичні мотиви. Лейтмотивом урочних та позаурочних форм роботи звучить любов до України, самовідданість і патріотизм її захисників, активна громадянська позиція українців, особиста відповідальність за долю держави. Фундаментом формування у школярів сучасної національної ідентичності на кращих прикладах мужності і звитяги, виявлених нинішніми захисниками Батьківщини, на героїці сучасної боротьби за незалежність і цілісність держави є уроки Мужності, які впродовж року сплановано та проведено класними керівниками школи у формі зустрічей з учасниками бойових дій, співпраці з волонтерами, написання листів до вояків у рамках Всеукраїнської акції «Напиши лист солдату». Одним із підтверджень небайдужості юного покоління до долі своєї Батьківщини є участь в акціях і заходах, що проводяться з метою моральної та матеріальної підтримки української армії. Учні, батьки, вчителі школи постійно відгукуються на заходи, що проводяться в підтримку воїнів АТО. Бійцям – мужнім воїнам-захисникам передано продукти харчування, теплий одяг, засоби гігієни, зібрані  шкільною родиною.

У закладі проводяться загальношкільні заходи на правовиховну тематику. Проведені виховні години, бесіди, години спілкування на теми: «Протидія насильства», «Кожна дитина має право», «Наші права – щасливе дитинство», «Закон і право» тощо. Учні підготували стіннівки на теми: «Стоп насильству!», «Наші права».  Для учнів старших класів був організований перегляд фільмів «Небезпечна гра», «Станція призначення життя», «Дві маленькі дівчинки», гра «Валіза» та анкетування  «Чи існує в Україні проблема торгівлі людьми?».

Мета таких заходів – ознайомити учнів з усіма правами та обов’язками, з основами правомірної поведінки, розкрити причини можливих правопорушень та їх наслідки, розвивати в дітей почуття відповідальності за свої вчинки.

Правоосвітня робота охоплює як учнів, так і їхніх батьків, а також учителів. З метою підвищення рівня правових знань батьків, учителів, учнів проводяться бесіди, лекції, анкетування. Щорічно у рамках Тижня права у школі проходять тематичні уроки «Права і свободи людини», «Що таке правова держава»; тематичні лінійки, виховні години, бесіди з учнями: «Правопорушення і кримінальна відповідальність учнів», «Діти теж мають права», усні журнали, години спілкування, лекції: «Я маю право», «Конституція – основний Закон Держави», «Конвенція ООН про права дитини», «Захист прав дітей у нашій державі», «Права і обов’язки дитини», «Правила і закони в суспільстві і твоєму житті».

Постійно проводяться тематичні лінійки, тренінги, виховні години, виставки книг, плакатів на правову тематику «Права людини і громадянина», «Знай свої права, дитино», «Виникнення держави і права», «Права свої знай – обов’язки не забувай».

Учні охоплені заняттями в шкільних гуртках і секціях за інтересами, а по класах – постійними і тимчасовими дорученнями. Протягом року в НВК функціонували такі гуртки:

  1.  «Чемпіон» - спортивний гурток (керівник Четверик Р.М. – 3 год.) – 15 учнів – відвідує 15;
  2.  «Розумники і розумниці» (керівник Жук В.В. – 1 год.) – 17 учнів  - відвідує 17;
  3. «Стежинками природи» (керівник Назарук В.І. – 1 год.) – 17 учнів  - відвідує 17;
  4. «Казковий світ» - театральний гурток (керівник Лісняк Д.І. – 2 год.) 20 учнів  - відвідує 20;
  5. «Джаз-фанк» - танцювальний гурток (керівник Куриленко Т.В. – 2 год.) (30 учнів – відвідує 30)

Організована спільна робота педагогів, батьків та учнів. Батьки залучаються до участі в загальношкільних та класних заходах. Також, у школі двічі на семестр проводяться батьківські збори. Класні керівники ведуть спостереження за учнями з девіантною поведінкою, проводять індивідуальні бесіди як з учнями, так і з їх батьками, відвідують учнів вдома.

Тісно співпрацює НВК з працівниками служби у справах дітей, інспекторами кримінальної міліції.

Екологічне виховання в школі проводиться під час уроків біології, основ здоров’я та в позакласній роботі. У школі проведено озеленення території школи, посадка квітів, дерев, облаштування клумб.

На високому рівні проводяться різноманітні конкурси, виставки, фестивалі, змагання, до яких залучається учнівська молодь школи. Приймали участь в заочному етапі Всеукраїнського  відкритого літературно-музичного фестивалю вшанування воїнів «Розстріляна молодість»: ІІ місце в номінації «Власні авторські твори», Дамаскіна Д., 11 кл.).

Школою постійно контролювалося охоплення дітей шкільного віку навчанням та відвідування учнями навчальних занять: кожного дня проводився аналіз відвідування учнями навчальних занять, з'ясовувались причини відсутності дітей, підтримувалися тісні зв'язки з батьками та вживалися необхідні заходи щодо повернення дітей до занять. Раз на тиждень інформація передавалася до відділу освіти. Не всі класні керівники відповідально ставляться до організації контролю за відвідуванням учнями школи по класам. Наслідком цієї безвідповідальності є зрив організації контролю за відвідуванням по всій школі, неможливість для відповідального здійснювати свої функції. Не в повній мірі використовується можливість зв’язку класного керівника з батьками через інформацію в щоденнику учня, який допускає пропуски уроків. Намагаємося працювати в тісному контакті з кожною сім’єю. У центрі особливої уваги – неблагополучні сім’ї та сім’ї, де виховуються підлітки, схильні до правопорушень. В таких сім’ях, як правило, відсутній батьківський авторитет. Ці сім’ї постійно відвідують класні керівники, представники адміністрації школи та громадськості мікрорайону.

Станом на 29.05.2020 р. в школі немає дітей, що перебувають на обліку у відділі освіти райдержадміністрації та відділі кримінальної міліції у справах дітей РВ УМВС України. Постійно проводяться взаємозвірки зі службою у справах дітей щодо кількості дітей із сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах.

Спостереження, анкетування учнів, проведена діагностика рівня вихованості показують відносно високий рівень вихованості учнів школи, поступову зміну ціннісних орієнтацій, зростання інтелектуальних та духовних потреб школярів. Зовнішні показники (зниження кількості правопорушень, відсутність у школі учнів, які знаходяться на обліку у ВКМСД, відсутність скарг жителів села) також свідчать про покращення ситуації. Це показник того, що система виховної роботи, яка діє в школі, достатньо ефективна.

Отже, виховна система нашого НВК — це комплекс виховних цілей, спільність людей, спосіб життя учнівського колективу, всі аспекти якого підлягають одній меті, забезпечуючи у процесі свого функціонування досягнення заданого результату .
Стратегія нашої роботи - це дитина, яка повинна бути насамперед здоровою, володіти сучасними технічними засобами комунікації, зорієнтованою на професійне самовизначення, уміння робити вибір, знати та поважати закон, знати права свої та чужі.

Заступник директора з ВР                                                 Ю.В. Чубинець      

Педагог-організатор                                                            Т.В. Куриленко

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.