Інформація щодо протидії торгівлі людьми
Ваша обізнаність - ваша безпека!
На сьогодні одним із найганебніших явищ, які існують у сучасному світі, є торгівля людьми. Це явище, яке порушує права людини, принижує її честь та гідність.
Щороку по всьому світі мільйони людей, які шукають кращої долі, потрапляють у трудове рабство. За оцінками Міжнародного центру із запобігання злочинності ООН, щорічний грошовий обсяг за даний транснаціональний злочин становить 30 мільярдів доларів на рік, що робить його другим за величиною після торгівлі наркотиками.
У 2013 році Генеральна Асамблея ООН організувала зустріч на високому рівні для оцінки результатів втілення Глобального плану дій по боротьбі з торгівлею людьми від 30 липня 2010 року і затвердила резолюцію № A / RES / 68/192 від 18 грудня 2013 року. Резолюція закріпила дату проведення свята (30 липня), представила головні його цілі, описала важливість і механізми боротьби з згубним явищем.
Головною метою, переслідуваної таким рішенням, було підвищення обізнаності суспільства про торгівлю людьми. Тіньова злочинна сфера в багатьох державах прийняла масовий характер. Жертвами работоргівлі стають незахищені категорії людей. Відзначення світовою спільнотою цього свята допомагає об'єднати зусилля країн всього світу щодо виявлення і боротьби зі злочинною діяльністю в цьому напрямку.
У цей день Генеральний секретар ООН виступає з посланням. Громадські рухи публікують відомості про торгівлю людьми, рабство. Проводяться флешмоби, виставки. Журналісти розповідають про боротьбу з невільничим ринком, життя активістів, які протидіють ганебному явищу.
Перші урочистості пройшли 30 липня 2014 року. Україна докладає багато зусиль у сфері протидії торгівлі людьми, прийнятий Закон України «Про протидію торгівлі людьми», впроваджений Національний механізм взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми.
10 ФАКТІВ, ЯКІ ТРЕБА ЗНАТИ ПРО ТОРГІВЛЮ ЛЮДЬМИ
- Торгівля людьми - це експлуатація людей з метою отримання вигоди.
- Як правило, жертви потрапляють у трудове, сексуальне або домашнє рабство.
- Торгівля людьми - найбільш доходна злочинна діяльність, що приносить щорічний дохід, оцінюваний в 150 мільярдів доларів США.
- Особливо вразливі ті особи, які через бідність або відсутність роботи мають намір в пошуках кращого життя погодитись на пропозицію роботи, пов’язану з переїздом в інший район чи за кордон.
- У сучасному рабстві перебувають понад 20 мільйонів людей.
- У більшості випадків люди стають жертвами торгівлі людьми через обман чи шляхом примусу.
- Злочинці - як правило, люди, яких жертви добре знають і довіряють їм.
- Коли люди стають об'єктами експлуатації, вони змушені працювати багато годин поспіль, або взагалі не отримуючи винагороди за свою працю, або отримуючи мізерну оплату. Крім того, жертви можуть нерідко піддаватися фізичному або психологічному насильству.
- Найчастіше у жертв забирають документи і примушують платити вигадані борги.
- Торгівля людьми - це глобальне явище, яке має місце прямо зараз в кожній без винятку країні.
Привабливі пропозиції з працевлаштування можуть виявитися пасткою торгівців людьми. Це означає, що зароблених коштів ви не отримаєте. Це означає, що вас можуть бити, залякувати та змушувати виконувати роботу, яку ви не хочете робити.
ЯКЩО ЗНАЙШЛИ РОБОТУ ЗА КОРДОНОМ? ПЕРЕКОНАЙТЕСЯ, ЧИ ВСЕ БЕЗПЕЧНО.
1) перевіряйте інформацію заздалегідь, користуйтеся у тому числі ресурсами Інтернету, наприклад: www.stoptrafficking.org, www.527.org.ua;
2) підписуйте лише документи, складені зрозумілою вам мовою;
3) легальна праця можлива тільки з дійсною робочою візою або посвідкою на проживання;
4) не залишайте свого паспорта в заставу та не віддавайте його роботодавцям або іншим особам;
5) дізнайтеся контакти найближчого посольства України;
6) тримайте копії документів окремо від оригіналів, один примірник залиште своїм близьким (чоловіку, жінці, батькам, дітям та іншим родичам);
7) розкажіть близьким про деталі подорожі, підтримуйте з ними постійний контакт;
8) домовтеся про кодову фразу, яка повідомить, що ви потрапили в небезпеку.
Якщо Вам запропонували роботу за кордоном чи в іншому регіоні України звертайтесь на:
НАЦІОНАЛЬНУ БЕЗКОШТОВНУ ГАРЯЧУ ЛІНІЮ З ПИТАНЬ ПРОТИДІЇ ТОРГІВЛІ ЛЮДЬМИ ТА КОНСУЛЬТУВАННЯ МІГРАНТІВ
527 (безкоштовні дзвінки з мобільних телефонів в Україні)
0-800-505-501 – безкоштовні дзвінки зі стаціонарних телефонів в Україні
Графік роботи гарячої лінії: пн-нд з 08:00 до 20:00
527.org.ua – електронні консультації
ЄДИНИЙ КОНТАКТ-ЦЕНТР СИСТЕМИ БЕЗОПЛАТНОЇ ПРАВОВОЇ ДОПОМОГИ
0 800 213 103 (безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів)
Департамент боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми Національної поліції України
(044) 254 74 30