Рідна мова в рідній школі
У дитинстві нас постійно супроводять книжки. Іще навіть не знаючи літер, діти слухають розповіді батьків про Котигорошка і Змія, про маленького Тарасика Шевченка і жорстокого пана… Це формує їхній світогляд, назавжди закарбовується у спогадах. Ставши школярами, малюки особливо запам’ятовують казки, вірші й оповідання, прочитані самостійно. Цінності, які обирає дитина на початку життя, залишаються з нею довіку. І батьки, і вчителі сприяють формуванню у дітей поняття про хоробрість, чесність, справедливість, про красу і скромність, про вміння мріяти і втілювати свої мрії – про те, як стати Людиною.
Учитель вводить своїх вихованців у світ пізнання оточуючої дійсності, допомагає оволодівати знаннями, пробуджує розумові здібності і утверджує благородні почуття, виховує громадянську гідність, віру в добро, відданість Батьківщині.
Рідна батьківська хата, материнська мова – ось той міцний фундамент, на якому вибудовується характер дитини, її позитивні якості: прагнення робити добрі справи, не ображати молодших, поважати старших, боротися зі злом, відчувати відповідальність за свої вчинки.
Педагогічний колектив Хутірського НВК дає можливості для всебічного розвитку школярів. На уроках використовуються новітні освітні технології, розвиваються розумові здібності школярів, що сприятиме вибору майбутньої професії.
Але і в позаурочний час учні не сумують без діла. Наприклад, третьокласники, активно підготувалися до конкурсу віршів про зиму. Вони перечитали чимало різних творів, щоб вибрати той, який найбільше сподобався. Цим підкреслили свою любов до природи, до її краси, а також до читання, закріпили навички декламування напам’ять.
Журі конкурсу відзначило вміння дітей поводитися перед глядачами і слухачами, виявляючи емоції від прочитаного твору.
А старшокласники взяли участь у конкурсі власних літературних творів про рідну мову. З-поміж багатьох конкурсантів було визначено найкращих. Цікавий акровірш під назвою «Рідна мова – на віки!» створив дев’ятикласник Ламза Григорій. Учениця 10-го класу Стасовська Вікторія назвала своє творіння «Мова солов’їна», а її однокласник Гурін Владислав написав вірш «Рідна мова». Також журі відзначило твір семикласниці Пікуш Олександри «Мова материнська». Приємно, що школярі щиро люблять рідну мову і ці почуття прагнуть передати іншим.