Пожежна безпека в Хутірському НВК

Date: 6 листопада 2017 о 14:22

ІНСТРУКЦІЯ про заходи пожежної безпеки в навчальному закладі

Відповідальному за пожежну безпеку

1.  Галузь застосування

Ця Інструкція поширюється на територію й усі приміщення навчального закладу, встановлює вимо­ги пожежної безпеки, порядок дій у разі виникнення пожежі та є обов'язковою для вивчення й виконан­ня всім його персоналом і учнями (студентами).

2.  Вимоги пожежної безпеки

Викладачі, весь персонал навчального закладу під час прийняття на роботу повинні проходити проти­пожежний інструктаж і перевірку знань з питань пожежної безпеки, а також щороку — курс навчання правил пожежної безпеки за програмою, затвердженою адміністрацією.

У навчальних класах і кабінетах слід розміщати лише необхідні для забезпечення навчально-виховного процесу (навчальних та позаурочних занять) меблі, прилади, моделі, речі, приладдя тощо, які повинні збе­рігатись у шафах, на стелажах або на стаціонарно встановлених стояках.

Після закінчення занять усі пожежовибухонебезпечні речовини та матеріали слід прибирати з навчаль­них класів, кабінетів, майстерень у спеціально виділені та обладнані приміщення.

Кількість парт (столів) у навчальних класах і кабінетах не повинна перевищувати граничної норматив­ної наповнюваності класних груп, установленої Міністерством освіти і науки України, а також показників, установлених чинними будівельними нормами.

Двері горища, електрощитової, підвалу слід утримувати замкненими. На дверях указувати місце зберігання ключів. Вікна горища та підвалу мають бути засклені.

Експлуатувати електромережі, електроприлади та іншу електроапаратуру допускається тільки у тех­нічно справному стані, враховуючи рекомендації підприємств-виробників.

У разі виявлення пошкоджень електромереж, вимикачів, розеток, інших електроприладів слід негай­но знеструмити їх та вжити необхідних заходів щодо приведення їх до пожежобезпечного стану.

Евакуаційні шляхи та виходи повинні завжди утримуватися вільними, нічим не захаращеними.

Усі працівники навчального закладу зобов'язані вміти користуватися вогнегасниками, іншими пер­винними засобами пожежогасіння, знати місця їх розташування.

У навчальному закладі не дозволяється:

-    використовувати побутові кип'ятильники, електропраски, інші електронагрівні пристрої за
межами спеціально відведених та обладнаних приміщень;

-    обладнувати в будівлях навчального закладу вибухопожежонебезпечні та пожежонебезпечні при­
міщення и склади, в тому числі на основі оренди;

-    улаштовувати тимчасові електромережі, прокладати електропроводи та кабелі безпосередньо
по горючій основі;

-    забивати, заварювати, замикати на навісні замки, болтові з'єднання та зачиняти на інші за
пори, що погано відчиняються зсередини, зовнішні евакуаційні двері.

Відповідальний за пожежну безпеку навчального закладу — __________________________

(прізвище, ініціали)

3. Обов'язки та дії працівників у разі виникнення пожежі

У разі виявлення пожежі (ознак горіння) кожен працівник зобов'язаний:

-    негайно повідомити про це Державну пожежну охорону (номер телефону для виклику  — "01"), вказати
при цьому адресу, кількість поверхів, місце виникнення пожежі, наявність людей, а також своє прізвище;

-    вжити заходів щодо оповіщення й евакуації людей, гасіння пожежі з використанням наявних вог­
негасників та інших засобів пожежогасіння;

-    організувати зустріч підрозділів Державної пожежної охорони, надати їм допомогу під час лока­
лізації та ліквідації пожежі;

-    викликати (за необхідності) інші аварійно-рятувальні служби (медичну, газорятувальну тощо).

Усі евакуйовані з будівлі учні (студенти) перевіряються за наявними в групах і класах поіменними списками (за журналом обліку занять).

Після прибуття на пожежу пожежних підрозділів забезпечити безперешкодний доступ їх до місця виникнення пожежі.

Примітка. Наприкінці Інструкції мають бути наведені посади розробника та особи,  що узгодила інструк­цію,  їхні підписи,  прізвища та ініціали (дивись попередню інструкцію).