Новини проекту
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 44 людини

Звіт 2023-2024 навчальний рік

Дата: 3 червня о 10:23

ЗВІТ ДИРЕКТОРА

Хутірського ліцею Петриківської селищної ради

Тетяни ТИМОШЕНКО
перед педагогічним колективом, батьками та громадськістю
про діяльність у 2023-2024 навчальному році!

В 2023-2024 навчальному році  навчання здійснювалося у змішаному форматі

На виконання п. 3 наказу Міністерства освіти і науки України від 28.01.2005 № 55 «Про запровадження звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів», керуючись Примірним положенням про порядок звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів про свою  діяльність перед педагогічним колективом та громадськістю, затвердженим наказом Міністерства освіти і науки України від 23.03.2005          №178, у відповідності до ункціональних обов’язків та з метою подальшого утвердження відкритої, демократичної, державно-громадської системи управління освітою, запровадження колегіальної етики управлінської діяльності у ліцеї, що базується на принципах взаємоповаги та позитивної мотивації, представляю Вашій увазі звіт про діяльність закладу освіти і управлінську діяльність керівника у 2023 -2024 навчальному році.

У своїй діяльності протягом звітного періоду я, як директор ліцею, керувалася посадовими обов’язками, основними нормативно-правовими документами, які регламентують роботу навчального закладу: Конституцією України, Законами України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», «Про основні засади мовної політики в Україні», Статутом ліцею та чинними нормативно-правовими документами у галузі освіти.

Наша країна переживає зараз дуже складні часи. В умовах введення в Україні воєнного стану, викликаного збройною агресією росії, освітяни - на своєму вчительському трудовому фронті. Працюють сумлінно, відповідально ставляться до виконання посадових обов’язків, з перших днів воєнного стану стали до лав волонтерів і вже цим наближають перемогу.

Як керівник ліцею, я забезпечую узгодженість зусиль учителів та батьків щодо вдосконалення освітнього середовища і відповідаю за результати колективної роботи всієї команди. Головним завданням директора є захист прав і інтересів всіх учасників освітнього процесу. Головною метою роботи педагогічної родини є формування компетентного учня шляхом впровадження ефективних педагогічних технологій в освітній процес, досягнення такого рівня розвитку і навченості дитини, який відповідатиме її індивідуальним можливостям.

Головне завдання ліцею - це надання якісної повної загальної освіти дітям шкільного віку. Досягнення цієї мети забезпечується шляхом формування ключових компетентностей, необхідних кожній сучасній людині для успішної життєдіяльності. Спільними для всіх компетентностей є такі вміння: читання з розумінням, уміння висловлювати власну думку усно і письмово, критичне та системне мислення, здатність логічно обґрунтовувати позицію, співпрацювати з іншими людьми, творчість, ініціативність, уміння конструктивно керувати емоціями, оцінювати ризики, приймати рішення, розв’язувати проблеми.

Освітня програма, що реалізувалася в закладі освіти впродовж навчального року, була спрямована на формування в учнів сучасної наукової картини світу, виховання працьовитості, любові до природи; розвиток в учнів національної самосвідомості, формування людини, яка прагне удосконалення та перетворення суспільства; інтеграцію особистості в систему світової та національної культури; рішення завдань, формування загальної культури особистості, адаптації особистості до життя в суспільстві; виховання громадянськості, поваги до прав і свобод людини, до культурних традицій в умовах багатонаціональної держави; створення основи для усвідомленого, відповідального вибору та наступного освоєння професійних освітніх програм; формування потреби до самоосвіти, саморозвитку, самовдосконалення тощо.

З метою реалізації положень державної політики в системі розвитку освіти в Україні, її інтеграції в Європейський освітній простір, Річним планом роботи ліцею на 2023-2024 навчальний рік були визначені і затверджені напрями діяльності, які і реалізував педагогічний колектив ліцею впродовж навчального року:

  • цілеспрямована спільна робота педагогічного колективу і кожного вчителя окремо над підвищенням рівня якості освіти, удосконалення професіоналізму, підготовки випускників до життя в швидкоплинних змінах соціокультурних умов і професійної діяльності;
  • технологій,             комп’ютеризації та інформатизації освітнього процесу

для можливого введення дистанційного навчання;

  • формування в учнів прагнення до навчання впродовж усього життя, пошуку найкращих шляхів розв’язання життєвих проблем;
  • робота над удосконаленням ефективності проведення уроку, як засобу розвитку творчої особистості вчителя і учня, самореалізація творчої особистості, підвищення рівня якості уроку;
  • робота зі здібними та обдарованими учнями, залучення більшої кількості учнів до участі у проведенні Всеукраїнських олімпіад з базових навчальних предметів, конкурсах різного рівня, Малій академії наук;
  • забезпечення ефективності управління організаційно-методичною роботою;
  • науково-методичне та кадрове забезпечення висококваліфікованих педагогігів, створення оптимальних умов для адаптації учнів до навчання;
  • покращення роботи шкільного самоврядування;
  • вдосконалення якості навчання з використанням дистанційних технологій в умовах карантинних обмежень і воєнного стану;
  • врахування вчителями-предметниками, класними керівниками принципів диференціації та індивідуалізації, психолого-педагогічних особливостей учнів;
  • глибоке вивчення проблеми наступності навчання в школі ІІ-Ш ступенів, адаптації учнів 1, 5 та 10 класу до навчання;
  • зміцнення матеріально-технічної бази навчальних кабінетів ліцею, покращення матеріально-технічної бази ліцею;
  • дотримання вимог санітарно-гігієнічного режиму в карантинних умовах, викликаних короно вірусною інфекцією, здійснення медичного обслуговування учнів;
  • створення умов для покращення спортивно-масової роботи, формування здорового способу;
  • підготовка учнів 11-го класу до участі в НМТ;
  • співпраця з батьками, громадськістю.

Головним цілями освіти в навчальному закладі було:

  • виявляти й розвивати здібності кожного учня,
  • формувати духовно багату, вільну, фізично здорову, творчо мислячу особистість, яка володіє міцними базовими знаннями і орієнтована на високі моральні цінності.
  1. Загальна інформація про заклад освіти

Хутірський ліцей Петриківської селищної ради - заклад загальної середньої освіти, який знаходиться в комунальній власності Петриківської  селищної ради . Управління і фінансування здійснюється управлінням освіти, молоді та спорту Петриківської селищної ради.

У 2023-2024 н.р. у закладі працювало 18 педагогічних працівників і 18 працівників з числа обслуговуючого персоналу .

На початок 2023-2024 навчального року в ліцеї навчалося 181 учнів.

Крім того впродовж навчального року функціонувала старша дошкільна група  у кількості 22 дітей - п’ятирічок.

Станом на 30.05.2024 року навчання завершують 181 учень в 11-и класах ліцею, серед них 6 учнів із внутрішньо-переміщених осіб. У 10 клас плануємо набрати 12 учнів. До 1 класу у 2024-2025 навчальному році на 30.05.2024 року зараховано 12 школярів, які будуть навчатися за програмою Нової української школи.

                   2.Навчання дітей з індивідуальними освітніми потребами

В 2023-2024 навчальному році  навчання здійснювалося у змішаному форматі.

 На індивідуальній формі (педагогічний патронаж) навчання за станом здоров’я навчаються 2учнів: 1 і 7 класи. Для них було розроблено робочі навчальні плани, складено розклад навчальних занять, визначено педпрацівників для проведення занять на дому, фінансування яких проводилося із державного бюджету.

На початок навчального року у ліцеї було створено один інклюзивний клас. Головним принципом інклюзивної освіти є створення умов, при яких індивідуальні особливості дітей та їх особливі освітні потреби сприймаються як корисний ресурс, особиста унікальність, а не проблема. За допомогою кваліфікованих педагогічних працівників надавався належний супровід та підтримка учням у їх соціальній адаптації, розкритті їх інтелектуального, фізичного та духовного потенціалів. Завданням нової української школи є створення інклюзивного освітнього середовища, сприятливого для спільного навчання, виховання та розвитку дітей з урахуванням їх потреб та можливостей.

Впродовж навчального року робота в інклюзивному класі проводилася відповідно до індивідуальних планів розвитку дітей з урахуванням корекційно-розвиткових потреб, з урахуванням індивідуальних особливостей навчально-пізнавальної діяльності дітей з особливими освітніми потребами. У штатний розпис ліцею було введено посаду асистента вчителя. Психологічний супровід учнів з особливими освітніми потребами та його родини здійснювався психологом закладу освіти. Спільно з командою психолого-педагогічного супроводу, спеціалістами ІРЦ впродовж року відбувалися зустрічі з питань ефективного планування та реалізації інклюзивних підходів у освітньому процесі, їх активізації та координації.

Корекційно-розвиткові та психологічні послуги за заявою батьків надавалися в очному режимі.

3.Кадрове забезпечення

У 2023-2024 н.р. штатними працівниками Хутірський ліцей був забезпечений на 100%. Розстановка педагогічних кадрів здійснюється відповідно до фахової освіти педпрацівників. На сучасному етапі педагогічний колектив вважає найважливішим допомогти кожній дитині досягти успіхів, реалізувати духовні, комунікативні, пізнавальні й творчі потреби. Тому співпраця учителів ліцею, учнів, батьків і громадських структур спрямована на досягнення кожною дитиною значущих для неї особистісних і колективних успіхів.Прийняті управлінські рішення логічно і тактично сприяли вирішенню та реалізації пріоритетних питань роботи школи, серед яких найвищим пріоритетом було і залишається створення комфортних умов навчання для дитини та надання якісної освіти як передумови всебічного розвитку, виховання та самореалізації особистості, готової до свідомого життєвого вибору, самореалізації, відповідальності, трудової діяльності та громадянської активності, такої, що прагне до самовдосконалення і навчання упродовж життя.

За якісним складом педагогічних працівників маємо:

Учителів вищої кваліфікаційної категорії - 9;

  1. кваліфікаційної категорії - 5;
  2. кваліфікаційної категорії - 0;

спеціаліст - 4.

Мають педагогічне звання «Старший учитель» - 7 учителів, 1 - «Учитель- методист».

Час диктує все нові і нові вимоги до вчителя, тому кожен учитель нашої школи вміє працювати з комп’ютером, використовує нові інформаційно-комунікаційні технології, ефективно забезпечуючи освітній процес. Широко використовуються комп'ютерні класи, ноутбуки, проектори, інтерактивна дошка, телевізори, принтери. Широко застосовуються в освітньому процесі хмарні технології.

Колектив ліцею - це команда, яка працювала і працює злагоджено для досягненняуспіху. Головне наше досягнення за цей навчальний рік, що ми стали ще згуртованіші, дружніші, відповідальніші. Згуртовуємося у будь - якій добрій справі, відгукуємося на чужу біду і нещастя, допомагаємо один одному і навіть чужим незнайомим людям, особливо переселенцям із зони бойових дій, яких ми гостинно прийняли у нашому закладі освіти, перейнялися їх бідою, воїнам Збройних Сил України, нашим землякам, учасникам бойових дій. Разом - ми велика сила!

4.Методична робота

Керуючись основними документами про організацію навчально-виховної роботи в тому числі проведенням методичної роботи з педагогічними кадрами: Законами України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», «Про загальну середню освіту», «Про позашкільну освіту», Указу Президента України від 25.06.2013 №344/2013 «Про Національну стратегію розвитку освіти в Україні на період до 2021 року», Постанови Кабінету Міністрів України від 06.08.2014 №385 «Державна стратегія регіонального розвитку на період до 2020 року», Концепції Нової української школи, затвердженої рішенням колегії МОН України 27.10.2016, Концепції національно -патріотичного виховання дітей і молоді, затвердженої наказом МОН від 16.06.2015                                                                                                     №641; Державних

стандартів початкової загальної освіти та базової і повної середньої освіти, наказом по школі від 04.09.2022 № 63 «Про організацію методичної роботи з учителями ліцею на 2023-2024 навчальний рік».

Методична робота у 2023/2024 навчальному році була спрямована на:

  • створення інформаційно-освітнього середовища професійного розвитку вчителя засобами використанням хмарних технологій, соціальних мереж тощо;
  • створення методичної інфраструктури, супервізія для вдосконалення педагогічної практики;
  • проектування особистісно орієнтованої адаптивної структури методичної роботи, спрямованої на задоволення запитів кожного вчителя закладу.

Форми методичної роботи з педагогічними працівниками:

  • Курсова підготовка;
  • Самоосвіта (вебінари, семінари, індивідуальні курси, тренінги, конференції, тощо);
  • Засідання методичних секцій, обмін досвідом, обговорення проблем;
  • Показові уроки;
  • Вивчення і узагальнення досвіду;
  • Методичні декади;
  • Супервізія;
  • Атестація.

Особливістю 2023-2024 н.р. у закладі була організація освітнього процесу  здійснювалася у дистанційній формі,з дотримання протиепідемічних заходів у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби, а надзвичайною особливістю роботи стало проведення освітнього процесу в умовах воєнного стану, введеного Указом Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022, викликаного початком повномасштабної російсько-української війни.

Незважаючи на усю складність освітнього процесу у 2023 -2024 н.р. освітні навчальні програми виконані повністю.

Педагогічний колектив впродовж навчального року працював над вирішенням методичної проблеми «Формування єдиного освітнього простору для розвитку професійних та життєвих компетентностей учасників освітнього процесу». Дана проблема знаходить своє відображення у річних планах роботи професійних спільнот, а також Плані засідань методичної ради ліцею.

У плануванні діяльності професійних спільнот  педагогів керівники практикуються різні види роботи, але найбільшого поширення набули вивчення нормативно-правових документів щодо організації навчально-виховного процесу, участь у навчальних вебінарах, практичні заняття з учителями.

У 2023-2024 навчальному році було проведено методичні декади на тему:

  • «Професійна підготовка вчителя до інноваційної діяльності в нових умовах і обставинах» (відповідальні: Назарук В.І., Жук В.В.);
  • «Особистісно-зорієнтований підхід в навчанні: можливості розвитку учнів та їх самореалізація» (відповідальні: Дінець І.М., Сидоренко Л.М.).

Заходи, які було проведено в ході методичних декад, сприяли формуванню професійної, методичної та психологічної готовності вчителя до впровадження та організації педагогічного прогресу, спрямованого на розвиток учня, який має особливі освітні потреби, становлення його як особистості з урахуванням його індивідуальних особливостей, інтересів, здібностей.

Організація методичної роботи координувалася педагогічною та методичною радами. З метою вирішення даної проблеми впродовж навчального року продовжувалася самоосвітня діяльність вчителів з метою підвищення педагогічної і кваліфікаційної майстерності, проводилися загальношкільні заходи з метою популяризації впровадження в навчально- виховний процес новітніх освітніх технологій. Вчителі самостійно вишукували і долучалися до семінарів, вебінарів, курсів з певної освітньої галузі з питань, які їх цікавили, а результати навчання (сертифікати) визнавали на засіданнях педагогічної ради.

Засідання проходили згідно попередньо складеного графіка, які охоплювали актуальні питання щодо організації та покращення якості освітнього процесу в ліцеї.

Впродовж 2023-2024 н.р. належна увага з боку керівництва ліцею приділялась росту педагогічної майстерності вчителів через самоосвітню діяльність, курсову перепідготовку та атестацію педагогічних працівників. Педагогічні працівники закладу постійно брали участь у онлайн вебінарах, семінарах , тренінгах, конференціях.

Повністю реалізований план курсової перепідготовки. Впродовж навчального року вчителі отримали 38 сертифікатів від ДАНО, 14 педагогів пройшли онлайн підготовку і брали участь у вебінарах від ДАНО з навчання «Впровадження НУШ у 5 класах».

Атестація педагогічних працівників у 2023/2024 навчальному році здійснювалась за затвердженим планом. Під час проведення атестації не було допущено порушень щодо дотримання Положення про атестацію. Випадків зниження в атестаційний період кваліфікаційної категорії чи позбавлення педагогічного звання не було. Безконфліктність організації й проведення атестації забезпечується доброзичливими взаєминами між педагогами, які атестуються, та членами атестаційної комісії, готовністю їх до конструктивної та результативної роботи, відкритістю планування та дотримання норм і правил проходження атестації, залучення до атестації широких кіл громадськості. У 2023-2024 навчальному році атестувалось 5 педагогів. Відповідність кваліфікаційній категорії «спеціаліст вищої категорії» та педагогічному званню «старший учитель» підтверджено двом педагогам, відповідність кваліфікаційній категорії «спеціаліст вищої категорії» та присвоєно педагогічне звання «старший учитель» - один вчитель.

Крім того впродовж навчального року один молодий педагог підвищила свій освітній рівень, здобувши  педагогічну освіту за освітньо-кваліфікаційним рівнем бакалавр.

Загалом атестаційний процес сприяв підвищенню рівня професійної майстерності вчителів, зростанню якісного складу педагогічного колективу.

5.Навчальна діяльність учнів

Результати навчальної діяльності учнів - це основний показник діяльності педагогів. Одним з найважливіших результатів освітнього процесу є якість знань учнів.

Всі діти шкільного віку, що підлягають території обслуговування нашого ліцею, охоплені навчанням.

         Відповідно до листа Міністерства освіти і науки України від 30.06.2022 № 1/7322-22 «Про організацію 2023/2024 навчального року», статті 10 Закону України «Про повну загальну середню освіту» освітній процес у закладах загальної середньої освіти організовується в межах навчального року, триває не менше 175 навчальних днів і закінчується не пізніше 01 липня наступного року,  тривалість канікул у закладах освіти протягом року не може становити менше 30 календарних днів.

 По завершенню 2023-2024 н.р. учні 1-10 класів переведені до наступного класу. 16 учнів 11-го класу випущено зі школи.

Контроль за здобуттям учнями якісної освіти учнів 1 -11 класів впродовж 2023/2024 н.р. здійснювався шляхом проведенням моніторингу якості освіти, шляхом написання підсумкових контрольних робіт за завданнями адміністрації, тестами і контрольними роботами  дистанційного навчання,та інших різнопланових форм контролю.

Оцінювання учнів 1-4 класів НУШ за рішенням педагогічної ради ліцею проводилося так: у 1 -4 класах - вербальною оцінкою.

Велика увага впродовж навчального року приділялася обдарованим учням.

У І етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад взяло участь 54 учнів у 14 - ти олімпіадах. Найбільшу кількість учасників взяло участь в олімпіаді з математики - 15 учнів, з української мови і літератури - 15 учнів, з географії - 7 учнів, з фізики - 6, з хімії - 5, з біології - 6, з історії -8 , з англійської мови - 7, з інформатики - 3,  з правознавства - 2, з трудового навчання - 6, з астрономії -1.

23 учні нашого ліцею взяли участь у проведенні І етапу ХХІІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика і 17 учнів у ХІІ Міжнародному мовно-літературному конкурсі учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка.

6.Організація дистанційного навчання

Впродовж 2023-2024 навчального навчання з використанням дистанційних технологій у зв’язку з карантинними обмеженнями та воєнним станом тривало175 робочих навчальних днів навчального року.

Дистанційне навчання стало викликом для нас усіх. В першу чергу для вчителів, а також для батьків та дітей. Складність полягала у неоднаковому технічному забезпеченні та професійних навичках його учасників (вчителів, батьків, учнів). Дистанційне навчання мало своїх прихильників і противників. Як серед дітей, так і серед їхніх батьків. Найголовніше було - налагодити співпрацю між учнем, вчителем і батьками. Щоб вони почули одне одного, щоб не було опору батьків. Що важливіше для життя: оцінки, знання самі по собі чи сформовані компетенції? В основному, із поставленими дистанційним навчанням завданнями і учні, і вчителі справились задовільно.

Для здійснення обміну навчальними матеріалами кожен вчитель самостійно обирав форму, методи, технології і засоби організації дистанційного навчання, що відповідають освітній програмі із застосовуванням будь-яких пристроїв та інструментів, зокрема мобільного телефону, а також розміщення навчальних матеріалів на вебсайті ліцею, в тому числі відео-уроки або гіперпосилання на них. Розклад занять та робочий час вчителів в дистанційному режимі було встановлено у відповідності до розкладу навчальних занять та поточного режиму роботи школи. Оцінювання результатів навчання здобувачів освіти та зазначення тем здійснювалось відповідно до безпосередньо проведених навчальних занять у дистанційному режимі через електронні та інші наявні засоби у зручний для вчителя спосіб, з урахуванням того, що навчальні досягнення кожної дитини можуть бути доступними лише для її батьків або законних представників. Завдання для учнів висвітлювалися на офіційному сайті ліцею у розділі «Дистанційне навчання» для кожного класу окремо, з розміщенням у ньому інформаційних матеріалів та посилань на додаткові ресурси (відео, завдання, тести) та корисні ресурси для самоосвіти.

Кожним педагогічним працівником було вжито заходів щодо виконання методичної, організаційно-педагогічної роботи, зокрема розроблення індивідуальних планів професійного розвитку, підвищення кваліфікації, самоосвіти тощо.

Під час організації дистанційного навчання було забезпечено чітке дотримання нормативно-правового забезпечення з цього питання. З метою забезпечення організації освітнього процесу та виконання освітніх програм використовувалися інструменти онлайн-спілкування та електронні ресурси й веб-сервіси в синхронному та асинхронному режимі, веб-ресурси, розроблені педагогами, практикувалися індивідуальні консультації та самостійне опрацьовування навчального матеріалу.

Для спілкування в дистанційному навчанні використовувалась  освітня платформа Eddy, електронна пошта.

Активно використовувалися інтернет-ресурси для самоосвіти вчителів і учнів: EdEra, Prometheus, Розумники, Освіторія та інші.

У більшості класів дистанційним навчанням за весь період навчання було охоплено близько 100% учнів. Проте, якщо брати в загальному здобувачів освіти ліцею, то на онлайн-навчання, враховуючи різні об’єктивні і суб’єктивні обставини, виходило близько 80% учнів.

7.Державна підсумкова атестація. Зовнішнє незалежне оцінювання.

У 2023-2024 н.р. відповідно до нормативно-правових актів, здобувачів освіти 4,9 та 11 кл. звільнено від проходження державної підсумкової атестації (   Відповідно до Закону України «"Про внесення змін до деяких законів України щодо державної підсумкової атестації та вступної кампанії 2024 року"», ухваленого  Верховною Радою України 23лютого 2023 року  № 2925-IX).

У відповідній графі додатку про освіту робиться запис “ звільнений(а)”.

 Проте всі випускники були вчасно зареєстровані на проходження НМТ -2024. Але режим воєнного стану вніс свої корективи, і реєстрація на ЗНО дає змогу одинадцятикласникам пройти мультипредметний тест (українська мова, історія України, математика) у 2024 року для вступу до вищих навчальних закладів. Бажання складати НМТ виявили 16 учнів.

8.Забезпечення організації виховної роботи з учнями

Єдність навчання, виховання і розвитку учнів забезпечується спільними зусиллями всіх учасників освітнього процесу. Виховна робота у ліцеї багатовекторна і впродовж 2023 -2024 н.р. була спрямована на створення сприятливих умов для всебічного розвитку учнів.

На початку навчального року в кожному класному колективі були оформлені соціальні паспорти, обстежено житлово-побутові умови соціально незахищених категорій сімей, в яких проживають здобувачі освіти ліцею. Впродовж навчального року учні не харчувалися.

Одним із основних питань, що є нагальними сьогодні - це проблема щодо запобіганню булінгу серед учнівської молоді в закладах освіти. На нарадах при директору розглянуто ряд законодавчих актів що підсилюють виконання цієї проблеми. Адміністрацією ліцею проведена відповідна робота:

  • видано наказ №68 від 03.09.2022 р. «Про організацію правовиховної роботи в ліцеї на 2023-2024 н.р.» ;
  • затверджено План роботи з правового виховання на 2023-2024 н.р.;
  • затверджено План заходів щодо протидії булінгу на 2023-2024 навчальний рік;
  • інформація про Порядок реагування на випадки булінгу (цькування) в ліцеї та застосування заходів виховного впливу таПроцедура подання(з дотриманням конфіденційності) заяви про випадки булінгу(цькування)була розміщена на сайті ліцею;
  • питання профілактики булінгу розглядалися на засіданнях Ради профілактики ліцею.

В ліцеї постійно ведеться робота з попередження дитячого травматизму серед учнів. Проводяться цільові та планові бесіди, інструктажі. Із метою активізації роботи з попередження дитячого дорожньо-транспортного травматизму та запобігання бездоглядності серед неповнолітніх, адміністрація ліцею разом з патрульними громади неодноразово організовували тематичні заходи.

Пріоритетною ланкою роботи в ліцеї залишається національно - патріотичне виховання.

Учнівське самоврядування відіграє важливу роль у формуванні світоглядної позиції молодого покоління, у вихованні лідерських якостей та сприяє розвитку творчих здібностей учнівської молоді. Відповідно до цього у ліцеї щорічно проводяться вибори президента ліцею. Цього року перемогу в учнівському он-лайн голосуванні здобула учениця 10 класу Волошин Ліана.

До Дня української мови та писемності серед 1-4 класів відбулися різні заходи з вшанування рідної мови, учні створювали власні книжечки.

Вихованці групи 5-тирічок (вихователь Саркісьян Н.О. ) ознайомились он-лайн з історією виникнення писемності, доводили, що рідна мова - це найбільший і найдорожчий наш скарб, декламували вірші про мову. У

У зв’язку з тим, що учні  перебували на навчанні з використанням дистанційних технологій, вчителі проводили он-лайн-уроки присвячені Дню української мови та писемності, а також учні разом з вчителями взяли участь у щорічному Всеукраїнському диктанті єдності. У 8  класі відбулася вікторина "Мовні цікавинки", ліцеїсти показали блискучі знання з рідної мови, проявили творчі здібності і вміння швидко й злагоджено працювати в команді .

До Дня Гідності та Свободи у ліцеї було встановлено тематичну інсталяцію, а на сайті ліцею виставлено інформування про цю дату в історії.

Благодійність - стан душі. Виховання в учнів якостей милосердя, доброти, співпереживання запорука того, що ми виховаємо свідому молодь, яка не буде байдужою до проблем суспільства, та відгукуватиметься на меседж про допомогу.

В ліцеї було проведено заплановані тематичні тижні і місячники. Навіть під час навчання з використанням дистанційних технологій проходили тематичні тижні:

  • Тиждень повторення знань з безпеки життєдіяльності;
  • Тиждень фізичного здоров’я;
  • Тиждень улюбленої книги;
  • Тиждень природничих дисциплін
  • Тиждень української мови та писемності, Шевченківська декада;
  • Тиждень професійної майстерності;
  • Тиждень початкової освіти.

В рамках проведення другого етапу Тижня безпеки дорожнього руху учні 4-го класу (педагог-організатор Лісняк Т. В. ) взяли участь в інтерактивному занятті «Подорож країною дорожніх знаків»

Щорічно з 25 листопада до 10 грудня проводиться Всеукраїнська кампанія «16 днів проти насильства» з метою привернення уваги до проблем подолання насильства в сім’ях, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок. А також у ліцеї відбулася зустріч з працівниками ювенальної привенції на тему "SТОР насильству".

Відповідно до Виховного плану роботи ліцею на 2023-2024 навчальний рік відбулося чимало різноманітних тематичних інформувань (в тому числі і з використанням дистанційних технологій): у вигляді  виставлення стінівок, інсценізацій, відеороликів на youtube, , тощо.

 Нетиповим цьогоріч стало свято Останнього дзвоника, яке  відбулося очно для 1.9 та 11 класів та онлайн для 2-8 класів. Класні керівники організували відеозустрічі, провели бесіди з учнями про правила поведінки під час літніх канікул, поновили знання з безпекових дій під час воєнного стану.

9.Організація роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності

З метою забезпечення реалізації державної політики в галузі охорони дитинства та на виконання нормативних вимог у ліцеї проводиться робота з питань запобігання всім видам дитячого травматизму.

Робота з охорони праці, безпеки життєдіяльності, виробничої санітарії, профілактики травматизму дітей у побуті та під час освітнього процесу в закладі освіти проводилася відповідно до Законів України «Про охорону праці», «Про дорожній рух», «Про пожежну безпеку», Державних санітарних правил і норм улаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організації освітнього процесу та інших численних нормативних актів, які регламентують роботу з цих питань. Стан цієї роботи знаходиться під постійним контролем директора ліцею. З працівниками закладу освіти постійно проводяться відповідні інструктажі з охорони праці, які фіксуються в журналах реєстрації інструктажів з питань охорони праці. Інструктажі з безпеки життєдіяльності проводяться з учнями закладу. Класні керівники ведуть журнали реєстрації інструктажів з питань безпеки життєдіяльності, в яких фіксують проведення вступного, первинного та цільових інструктажів; починаючи з 9-го класу учні розписуються в журналі інструктажів. Кожна класна кімната, кабінет, спортивна заламає необхідний перелік документації з питань безпеки життєдіяльності. Протягом року сталось три випадки травмування серед здобувачів освіти.

Упродовж 2023- 2024 року проводилася послідовна робота, спрямована на запобігання всім видам дитячого травматизму як під час освітнього процесу, так і в позаурочний час.

Проведено практичні і теоретичні заняття з евакуації на випадок виникнення надзвичайних ситуацій природного та техногенного характеру

Відповідні записи зроблено в журналах реєстрації інструктажів з безпеки життєдіяльності та класних журналах. Згідно планування класних керівників, проведені цикли бесід: «Правила протипожежної безпеки», «Запобігання отруєнь», «Правила безпеки при користуванні газом», «Правила безпеки з вибухонебезпечними предметами», «Правила безпеки на воді», «Правила безпеки у користуванні електроприладами, при поводженні з джерелами електроструму», профілактичні бесіди перед канікулами, екскурсіями, правила поведінки учнів під час проведення дистанційного навчання, інструктажі з ТБ та охорони здоров’я під час воєнного стану. бесіди про уникнення від ураження мінами і вибухонебезпечними предметами.

З учнями 1-11 класів впродовж року проведені додаткові он-лайн бесіди з попередження дитячого травматизму: «Безпечний маршрут до школи. Бесіда з правил дорожнього руху», «Бесіда щодо попередження нещасних випадків з учнями школи та запобігання всім видам дитячого травматизму», «Про попередження всіх видів дитячого травматизму під час осінніх канікул», «Про попередження всіх видів дитячого травматизму під час зимових канікул, Новорічних та Різдвяних свят», «Про запобігання травмування під час ожеледиці», «Про дотримання правил безпечної поведінки на водних об’єктах у зимовий період, з легкозаймистими та токсичними речовинами. Вибухонебезпечними предметами і речовинами, дотримання правил пожежної безпеки і безпеки дорожнього руху тощо», бесіди про уникнення від ураження мінами і вибухонебезпечними предметами.

19 травня 2024 року у школі був проведений дистанційно День Цивільного Захисту.

Вчителі інформатики, трудового навчання, предметів природничо-математичного циклу своєчасно проводять інструктаж з техніки безпеки. Всі вчителі школи проводять всі види бесід, ведуть облік відвідування та записи в класних журналах та щоденниках учнів. У кожному навчальному кабінеті оформлено куточки з даних тем.

Крім того, на сайті школи розміщено інформацію щодо профілактичної роботи з питань запобігання дитячому травматизму в розділі «Охорона життя і здоров’я».

Медичне обслуговування дітей здійснюються відповідно до вимог нормативних документів. Медичні огляди учнів проводяться своєчасно, згідно карантинних вимог. У всіх класних журналах наявні листи здоров’я учнів.

Приміщення ліцею забезпечені первинними засобами пожежогасіння в достатній кількості. По всій поверхах розміщені плани евакуації у разі небезпеки чи аварії. Для попередження виникнення надзвичайних ситуацій в осінньо-зимовій період контролюється температурний режим, дотримується енергозберігаючий режим роботи ліцею, перед зимовим сезоном перевіряється система опалення, постійно ведеться очистка від снігу території, попередження травм при падінні (посипається сумішшю від льодяної кірки).

10.Організація харчування  та медичного обслуговування учнів і педагогічних працівників

Якісне і здорове харчування дітей - одна із умов здоров’я, розвитку та успішного навчання дітей. Школа, в якій дитина проводить більшу частину свого часу, має дбати про забезпечення умов для якісного і здорового харчування, а також формувати в учнів стійкі навички здорового харчування.

  1. 11.Надання соціальної підтримки та допомоги дітям, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки

На виконання Законів України «Про охорону дитинства», «Про освіту», «Про загальну середню освіту», з метою вдосконалення роботи з забезпечення соціально-правових гарантій дітей пільгового контингенту, їх захисту, створення необхідних умов для повноцінного та різностороннього їх розвитку в ліцеї проводилась робота щодо створення сприятливих умов для розвитку дитини, налагодження зв'язків і партнерських відносин між сім'єю та закладом освіти. Робота з даного напрямку здійснювалась відповідно до Річного плану роботи ліцею, плану виховної роботи, плану роботи психологічної служби з організації соціального захисту дітей пільгових категорій. На початку навчального року було складено соціальний паспорт закладу освіти, підготовлено банк даних соціально незахищених категорій дітей, який у ході освітнього процесу змінювався та поновлювався в залежності від кількісного складу учнів кожної визначеної категорії.

В ліцеї навчалися діти, які потребували особливої соціальної уваги та підтримки:

  • дев’ятеро дітей, які втратили одного з батьків;
  • 4 учнів з інвалідністю;
  • 36 учнів із малозабезпечених сімей;
  • Двоє дітей з особливими освітніми потребами;
  • 9 дітей, що перебувають на диспансерному обліку у різних відділеннях лікарні;
  • 12 дітей, батьки яких проходили або проходять службу в зоні ООС;
  • 37 учнів з неповних сімей;
  • 18 дитина з багатодітних сімей.

Провідне місце у напрямку соціального захисту учнів ліцею займає профілактична:

  • контроль за відвідуванням учнями онлайн занять;
  • проведення індивідуальних консультацій та діагностичних робот з дітьми пільгового контингенту, надання рекомендацій батькам та вчителям;
  • організація занять правових знань щодо роз’яснення дітям пільгових категорій та їх батькам норм сучасного законодавства з охорони дитинства;
  • розроблення правил поведінки у різних ситуаціях для учнів;
  • проведення в класах циклу бесід на правову тематику.

У центрі особливої уваги були неблагонадійні сім'ї; велика увага приділялася категорії «Сім’я, що опинилась в складних життєвих обставинах». Громадським інспектором та класними керівниками налагоджена системи роботи з батьками цих категорій, індивідуальна робота з дітьми, систематично проводяться з ними бесіди, ведуться спостереження. Здійснювався постійний зв’язок зі соціальною службою у справах дітей при Петриківській селищній раді.

Повномасштабне вторгнення РФ в Україну стало викликом для всіх сфер, не винятком стала і соціальна сфера.

Під час воєнного стану, соціальний захист здобувачів освіти відбувався через сайт ліцею, де викладались матеріали для батьків та учнів:

Матеріали для учнів:

  • Як боротися з надмірним хвилюванням;
  • Як подолати безсоння: корисні поради, які допоможуть виспатися;
  • Як безпечно пережити воєнний час?
  • Як впоратися з вимушеною розлукою;
  • Які професії будуть потрібні після війни.

Матеріали для батьків:

Також відправлялись посилання учням для перегляду відео та профілактичних матеріалів:

  • "Шкідливі звички, та їх вплив на життя і здоров'я людини"
  • «Правда про куріння»
  • «Правда про алкоголь»
  • «Чорно-біле кіно»
  • Аудіоказка
  • Казкотерапія

Наші діти - майбутні громадяни України. Майбутнє дітей залежить від нас, а наше майбутнє - від них. Школа ж продовжує захищати ідеали добра і безкорисливості, чесності, порядності і милосердя. Її мета і зміст завжди будувалися на вічних духовних істинах, якими живе людство. Тому потрібно працювати так, щоб наші діти почували себе корисними суспільству й були щасливі.

12.Розвиток матеріально-технічної бази ліцею

Щорічно покращується матеріальна база ліцею.

13.Робота із зверненнями громадян

У 2023-2024 навчальному році було не було жодного письмового звернення громадян та усних звернень.

14.Управління закладом освіти

У 2023-2024 навчальному році управління закладом було спрямовано на здійснення державної політики у галузі освіти, збереження кількісних і якісних параметрів мережі, створення належних умов для навчання та виховання учнів, удосконалення змісту освітнього процесу, впровадження новітніх освітніх технологій навчання, всебічний розвиток учнів.

Управління ліцеєм здійснювалося згідно Річного плану роботи ліцею, у межах Внутрішньої системи забезпечення якості освіти, календарних планів вчителів-предметників і планів виховної роботи класних керівників. Така система планування, що відпрацьована у ліцеї і заснована на взаємодії всіх ланок, підрозділів та учасників освітнього процесу, забезпечувала координацію їх діяльності, єдність вимог, контролю та взаємоконтролю в процесі роботи, сприяла досягненню ефективності та вдосконаленню освітнього процесу й забезпечувала планомірний розвиток закладу освіти.

Контроль - це важлива, складна та об'єктивно необхідна функція управління. Ефективність здійснення контролю зумовлювала якість реальних і подальше прогнозування бажаних показників розвитку закладу освіти, його навчально-виховного процесу та діяльності всього шкільного колективу. Контроль дозволяв тримати в полі зору управління найважливіші питання роботи ліцею, своєчасно реагувати на відхилення від норми та на негативні явища, знаходити невикористані резерви, підтримувати оптимально трудову атмосферу в колективі. Адміністрацією ліцею використовувалося багато різних форм контролю за станом освітнього процесу і в першу чергу таких традиційних, як вивчення викладання стану предметів та виконання навчальних планів та програм, перевірка класних журналів, щоденників, поведінки, спостереження за освітнім процесом в дистанційному режимі, тощо. Аналіз результатів внутрішньошкільного контролю знаходив відображення у рішеннях педагогічної ради ліцею, відповідних аналітичних наказах.

Враховуючи сучасні вимоги, стиль керівництва закладом освіти більш близький до демократичного, так як більшість рішень приймалися на основі врахування думки колективу та інтересів справи. Намагалася створити такий мікроклімат, коли успіхи кожного сприймаються позитивно, ініціатива й самостійність підтримується, повноваження делегуються. У роботі з працівниками дотримувалася партнерського стилю керівництва. Проблеми обговорювалися і пропонувалися різні варіанти рішення, а з них обиралися найбільш оптимальні, які затверджувалися і в подальшому реалізувалися. Основними формами спілкування з колективом були наради, індивідуальні бесіди, інформування. Контроль здійснювався не заради пошуку винних, а заради позитивного кінцевого результату. Переважали такі методи керівництва як порада, особистий приклад, похвала; ставлення до людей - шанобливе, вимогливість поєднувалася із справедливістю, спілкування ввічливе, поважливе, рідко наказове.

У роботі надавала колегам можливість приймати самостійні рішення, звісно відповідно їхній кваліфікації і характеру роботи, створювала необхідні умови для самореалізації. У кожному зі своїх підлеглих бачу, насамперед, особистість у всьому розмаїтті її людських якостей і властивостей. Таких же якостей у адміністративній роботі вимагаю і від себе та від своїх заступників.

15.Організаційно-змістові пріоритети у новому навчальному році

Пріоритетними завданнями колективу ліцею на 2023-2024 навчальний рік є практична реалізація проблем компетентного підходу до:

• Створення безпечного освітнього середовища для всіх учасників освітнього процесу;

  • Забезпечення безперебійного освітнього процесу та охоплення всіх дітей шкільного віку якісним навчанням з урахуванням потреби в освітніх послугах;
  • Забезпечення дотримання санітарно-гігієнічних вимог навчального закладу;
  • Розвитку в учнів усвідомленої потреби в дотриманні Конституції України та законів України, нетерпимості до проявів корупції та хабарництва, усвідомленого обов’язку захищати суверенітет і територіальну цілісність України;
  • Вироблення навичок здорового способу життя, екологічної культури і дбайливого ставлення до довкілля;
  • Організація національної системи виховання гідності та патріотизму українців, поважного ставлення до державної мови та державних символів України, дбайливого ставлення до національних, історичних, культурних цінностей, традицій і надбань Українського народу;
  • Спрямування всієї освітньої і методичної роботи на вивчення і творче впровадження педагогічної проблеми

«Формування єдиного освітнього простору для розвитку професійних та життєвих компетентностей учасників освітнього процесу»;

  • Посилення відповідальності кожного вчителя за якість освітнього процесу, об’єктивність оцінювання навчальних досягнень;
  • Створення умов для розвитку самомотивації творчості, інноваційної діяльності педагогів, підвищення їх професійного і кваліфікаційного рівня;
  • Здійснення підтримки і педагогічного супроводу дітей з особливими освітніми потребами;
  • Продовження роботи психологічної служби у напрямку надання послуг всім учасникам освітнього процесу.

Основними напрямками та завданнями виховної роботи класного керівника мають стати:

  • надання здобувачам освіти базових знань з основ безпеки та формування поведінки правильних безпекових дій в умовах воєнного стану, навчити правилам збереження здоров’я, життя свого, оточуючих в разі бойових дій;
  •  надання психологічної підтримки, забезпечення психолого-педагогічного супроводу емоційно-вразливих категорій осіб;
  • сприяння адаптації та емоційно-психологічної підтримки тимчасово внутрішньо переміщеним особам;
  • формування рис і якостей «українця-переможця» у війні російської федерації проти України:
  • моральна стійкість, витримка, сила волі і твердість духу;
  • протидія ворожій пропаганді, віра в перемогу, підтримання власного емоційного ресурсу;
  • здатність та вміння протистояти негативним емоціям, стресу, тривозі, почуттю небезпеки;
  • співчуття, милосердя, взаємодопомога, волонтерство, відчуття себе громадянином.

Наша країна переживає зараз дуже складні часи. В умовах введення в Україні воєнного стану, викликаного збройною агресією росії, освітяни - на своєму вчительському трудовому фронті. Працюють сумлінно, відповідально ставляться до виконання посадових обов’язків, з перших днів воєнного стану стали до лав волонтерів і вже цим наближають перемогу.

Впродовж  2023-2024 навчального року педагогічний колектив ліцею вів активну громадську діяльність. Вчителі і технічний персонал допомагали у формуванні продовольчих наборів, сприяли у зборі коштів для підтримки ЗСУ, а також брали активну участь у волонтерських роботах ( випікання солодощів).

Висловлюю всім учасникам освітнього процесу вдячність за творчу і сумлінну працю, за розуміння проблем розвитку освіти і підтримку у їх вирішенні.

Сподіваюся, що набутий нами досвід розв’язання освітніх проблем забезпечить успішну практичну реалізацію завдань і викликів, які стоять перед нашим закладом освіти.

Бажаю усім вам миру і душевного спокою, міцного здоров’я, щастя, благополуччя, творчих здобутків, Перемоги нашим захисникам і Миру рідній Україні.

Слава Україні!

Героям слава!

Ми переможемо! Разом до Перемоги!!!

З повагою,Тетяна ТИМОШЕНКО

30.05.2024 року

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.